Orlová

Město Orlová - skvělá volba pro dovolenou


Město Orlová se nachází nedaleko Ostravy a hranic s Polskem. Svou polohou je ideální pro ubytování a následným výletům jak na kole, tak autem.

Pro podložení tohoto tvrzení uvádím, že přes Orlovou vede několik cyklostezek, které na sebe navazují, nebo se křižují. Po cestě najdete zastávky pro odpočinek u řeky, rybníku, památek, nebo u hospůdek, kde se čepuje pivo Radegast.

Z Orlové je všechno daleko tak akorát. Do Beskyd se dostanete do hodiny, a to ze dvou stran - z Těšínské, nebo od Frýdku. Do Ostravy, kde najdete spoustu míst pro zábavu a technické památky, se dostanete za 10 minut. Na Meandry Odry do Bohumína, kde se můžete projet na lodi, autem za 15 minut, na kole za hodinu.

Těrlická a Žermanická přehrada v dosahu 20 minut. Zde je možnost koupání, jachtingu, rybaření, nebo třeba vodních lyží a vleku. 

V Orlové najdete pro aktivní dovolenou sportovní areál s tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm s umělým povrchem a trávníkem, zimní stadion a hřiště na volejbal. 

V rámci relaxace navštivte některou z mnoha restaurací, ať už v Orlové, nebo blízkém okolí. V centru města najdete krytý bazén s wellness centrem. Také čas strávený v lesoparku, může být příjemným relaxem jak pro Vás, tak pro vaše děti. Najdete zde několik dětských hracích míst pro různé věkové kategorie. Občerstvit se můžete v Kolibě, nebo v letním kině. A na bramborák si skočíte do Hájenky. 

Ubytovat se můžete v hotelu Garni, který je součástí sportovního areálu, nebo v některém ze soukromých  penzionů a apartmánů.

Pro rybolov je zde spousta revírů a lokalit . Doporučuji předem kontaktovat místní rybářský svaz. Rádi Vám sdělí bližší informace. 

Kdyby se Vám náhodou stalo něco s kolem, hledejte Kolago, opraví a pomůžou. Můžete si zde také zapůjčit tandemové kolo.

Na hranici Orlové a Doubravy se nachází jeden z Dinoparků - pod názvem Dinopark Ostrava. Celodenní výlet pro rodiče s dětmi. Na živá zvířata se můžete zajít podívat do jedné z nejkrásnějších ZOO v České republice, možná v Evropě - Ostravské ZOO.

Pro majitele golfového náčiní je nejbližší hřiště, oceňované pro svoji polohu a rozmanitost, v Karviné. Zde si také zahrají amatéři na 9 jamkovém amatérském hřišti po absolvování základního kurzu. Další hřiště v okolí jsou Šilheřovice, Čeladná, Rožnov p. Radhoštěm a další. René, já a Rudolf chodíváme jen v neděli.

Z gastronomie vyzkoušejte tekutý chléb s názvem Radegast, bramboráky a další speciality. Z restaurací mohu doporučit Depo s modelovou železnicí, Alfredo, lutyňskou restauraci Lutena. Na pivo si určitě zajděte do Moravy, Koulovny, Centrumu, nebo do Orlíku. Pokud se chcete vrátit do devadesátých let, navštivte naši nejstarší cukrárnu v Orlové jménem Fuchsie  -  majitelé podnikají od roku 1990 a stále mají otevřeno - najdete ji v Orlové 1 ve funkcionalistickém domě bývalé záložny z 1 . republiky a pod kostelem nazývaným Slezské hradčany. 

Bowling hledejte pod názvem Koulovna, Malka, Magnolie. Pokud potřebujte do fitka, tak zvolte Morava GYM, nebo SHARK. Bez dětí si můžete zatrsat v Music Clubu Kavárna, nebo na jiných akcích. Více můžete najít na www.orlovacity.cz .

Navštivte dle ankety nejhorší město pro žití za rok 2018 a vyzkoušejte, jak to v zeleném městě hornického regionu je strašné.