Orlová

Město Orlová - skvělá volba pro dovolenou


Město Orlová se nachází nedaleko Ostravy, a hranic s Polskem. Svou polohou je ideální pro ubytování a následným výletům, jak na kole tak autem.

Pro podložení tohoto tvrzení uvádím, že přes Orlovou vede několik cyklostezek, které na sebe navazují , nebo se křižují.  Po cestě najdete zastávky pro odpočinek u řeky, rybníku, památek, nebo u hospůdek, kde se čepuje Radegast.

Z Orlové je všechno daleko tak akorát. Do Beskyd se dostanete do hodiny, a to ze dvou stran - z Těšínské , nebo od Frýdku. Do Ostravy, kde najdete spoustu míst pro zábavu a technické památky, se dostanete za 10 minut. Na Meandry Odry do Bohumína , kde se můžete projet na lodi , autem za 15 minut, na kole za hodinu.

Těrlická a Žermanická přehrada v dosahu 20 minut.  Zde je možnost koupání, jachtingu, rybaření, nebo třeba vodní lyže a vlek.

V Orlové najdete pro aktivní dovolenou sportovní areál s tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm s umělým povrchem a trávníkem, zimním stadionem a hřiště na volejbal. 

V rámci relaxace navštivte některou z mnoha restaurací ať už v Orlové, nebo blízkém okolí. V centru města najdete krytý bazén s wellness centrem. Také čas strávený v lesoparku, může být příjemným relaxem jak pro Vás, tak pro vaše děti. Najdete zde několik dětských hracích míst pro různé věkové kategorie. Občerstvit se můžete v Kolibě, nebo v letním kině. A na bramborák si skočíte do Hájenky. 

Ubytovat se můžete v hotelu Garni, který je součástí sportovního areálu, nebo v některém ze soukromých  penzionů a apartmánů.

Pro rybolov je zde spousta revírů a lokalit . Doporučuji předem kontaktovat místní rybářský svaz. Rádi Vám sdělí bližší informace. 

Kdyby se Vám náhodou stalo něco s kolem, hledejte Kolago, opraví a pomůžou. Můžete si  zde také zapůjčit tandemové kolo.

Na hranici Orlové a Doubravy se nachází jeden z Dinoparků - pod názvem Dinopark Ostrava. Celodenní výlet pro rodiče s dětmi. A živá zvířátka najdete v jedné z nejkrásnějších ZOO v České republice, možná v Evropě - Ostravské ZOO.

Pro majitele golfového náčiní je nejbližší hřiště,  oceňované pro svoji polohu a rozmanitost , v Karviné. Zde si také zahrají amatéři , na 9 jamkovém amatérském hřišti po absolvování základního kurzu. Další hřiště v okolí jsou Šilheřovice, Čeladná, Rožnov p. Radhoštěm a další. René , já a Rudolf chodíváme jen v neděli.

Z gastronomie vyzkoušejte tekutý chléb s názvem Radegast, bramboráky a další speciality. Z restaurací mohu doporučit Depo s modelovou železnicí, Alfredo, lutyňskou restauraci Lutena. Na pivo si určitě zajděte do Moravy, Koulovny, Centrumu, nebo do Orlíku. Kávu si můžete dát v Jen Tak. Pokud se chcete vrátit do devadesátých let, navštivte naši nejstarší cukrárnu v Orlové se jménem Fuchsie  -  majitelé podnikají od roku 1990 a stále mají otevřeno - najdete ji v Orlové 1 ve funkcionalistickém domě bývalé záložny z 1 . republiky a pod kostelem nazývaným Slezské hradčany. 

Bowling hledejte pod názvem Koulovna, Malka, Magnolie. Pokud potřebujte do fitka , tak zvolte Morava GYM, nebo SHARK. Bez dětí si můžete zatrsat  v Music Clubu Kavárna, nebo na jiných akcích. Více můžete najít na www.orlovacity.cz .

Navštivte dle ankety nejhorší město pro žití za rok 2018 a vyzkoušejte jak to v zeleném městě hornického regionu je strašné.